Jakie oświetlenie wybrać do sypialni?

      Brak komentarzy do Jakie oświetlenie wybrać do sypialni?

Sypialnia jest nie tylko miejscem, w którym udajemy się w zasłużony sen ale przede wszystkim – intymnym azylem. Chcąc, aby pomieszczenie to było nie tylko pięknie i modnie urządzone ale przede wszystkim – doskonale oświetlone warto zadbać nie tylko o odpowiednie okna ale również o pokaźne źródło oświetlenia sztucznego. Często stawiamy na eleganckie żyrandole, które w połączeniu z praktycznymi lampkami nocnymi są wystarczającym źródłem światła na co dzień, w szczególności podczas nieco pochmurniejszych dni i wieczorów. Prawdziwym problemem jest jednakże dobór odpowiedniego źródła światła, które będzie nie tylko doskonale współgrało z ogólnym wystrojem wnętrza ale przede wszystkim – będzie wystarczające dla domowników.

Główne oświetlenie w sypialni

Głównym, podstawowym źródłem światła w każdej sypialni powinno być przestronne okno, wychodzące na podwórko. Nie zawsze jednak kierunki światła pozwalają na to, aby sypialnia była pomieszczeniem nasłonecznionym, w którym niezależnie od pogody panuje przyjemna, jasna aura. W przypadku sytuacji, kiedy nasza sypialnia jest po prostu ciemna warto postawić na solidne źródło światła sztucznego – czyli żyrandol o wielu strumieniach przyjemnego światła. Ciekawym rozwiązaniem będą bez wątpienia żyrandole kryształowe, które wyglądają nie tylko wyjątkowo elegancko, ale przede wszystkim dodają uroku i ciepła naszej sypialni. Warto wspomnieć również o ciekawym wężu świetlnym LED, który przy odrobinie kreatywności możemy zainstalować w okolicy naszego sufitu, tworząc tym samym ciekawy klimat.

Dodatkowe oświetlenie w sypialni

Sypialnia jest miejscem, w którym spędzamy czas nie tylko w ciągu dnia ale zazwyczaj – wieczorem i w nocy. Warto zadbać o źródło światło, które będzie nie tyle co wyjątkowo jasne ale przede wszystkim – tworzące przyjemną „ciemnie” sprzyjającą czytaniu książek, czy wieczornej pracy na komputerze. W roli tej zdecydowanie najlepiej sprawdzą się lampki nocne, które umieszczone po obu stronach łóżka pozwalają nie tylko na osiągnięcie idealnego strumienia światła ale przede wszystkim – tworzą ciekawy i niekiedy bardzo ciekawy element dekoracyjny. Mówiąc o dodatkowym oświetleniu sypialni warto wspomnieć rownież o lampach stojących, które najefektywniej prezentują się w okolicy łóżka. Postawić możemy zarówno na klasyczne lampy stojące o kilku źródłach przyjemnego światła lub – nowoczesnych lamp stojących o ekstrawaganckich wzorach.

Jako dodatkowe źródła sypialnianego określić możemy również różnego rodzaju ozdoby świetlne, które przeżywają obecnie prawdziwe oblężenie, jako ciekawa ozdoba i element ozdobny każdego domowego pomieszczenia. Mowa tu między innymi o popularnych cotton balls, które szczególnie wyjątkowo prezentują się na zasłonach, ozdabiających sypialniane okna czy są piękną, świetlną ozdobą zdjęć, czy obrazów obecnych w naszej sypialni. Warto pamiętać jednak, żeby kolor tych niepozornych, bawełnianych, świecących kulek dobierać pod kolorystykę naszej sypialni – niepożądany będzie wybór cotton balls o wyraźnych, jaskrawych barwach.

Dodaj komentarz