Rekuperacja – decyduj czym oddychasz!

      Brak komentarzy do Rekuperacja – decyduj czym oddychasz!

Choć rekuperatory powietrza pozwalają nam zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu warto pamiętać, że służą także naszemu zdrowiu. To równie istotna korzyść płynąca z rekuperacji powietrza w naszym domu!

Rekuperator powietrza zazwyczaj kojarzy się z takimi zaletami jak obniżenie EP (energii pierwotnej) budynku i oszczędności na ogrzewaniu. Zalet ma jednak znacznie więcej. Nie mniej istotne są korzyści zdrowotne jakie niesie ze sobą montaż rekuperacji.

Rekuperator – czyste powietrze bez zanieczyszczeń!

Regularna wymiana powietrza znacząco przekłada się na jakość powietrza w domu, a co za tym idzie – również zdrowie domowników. Jak istotny jest to parametr można przekonać się odwołując się do konkretnych danych. Szacuje się bowiem, że przeciętny człowiek potrzebuje na dobę około 1 kg pożywienia, 3 kg wody i … około 30 kg powietrza! Warto więc zadbać by było ono jak najwyższej jakości.

Rekuperacja bez ustanku filtruje powietrze dzięki czemu na zewnątrz usuwany jest nadmiar wilgoci i dwutlenku węgla, a zużyte powietrze zastępowane jest świeżym. Wskutek tego poprawia się również jakość snu. Ponadto, zmniejsza się ilość alergenów i drobnoustrojów w powietrzu.

Przy rekuperacji zbędne staje się wietrzenie pomieszczeń! Dzięki temu nie ma przeciągów, a w sezonie jesienno- zimowym przeziębień, których przyczyną jest wyziębienie pomieszczeń.

Przy rekuperacji powietrza zmniejsza się także stężenie dwutlenku węgla w pomieszczeniu, zapobiega powstawaniu pleśni i eliminuje przykre zapachy. Co więcej, w sezonie grzewczym nie parują szyby, a dzięki szczelnie zamkniętym oknom redukuje się hałas z zewnątrz.

Oszczędności. O tym nie warto zapominać!

Rekuperator to oczywiście także oszczędności! Niezależnie do tego czy ogrzewamy dom piecem zasypowym, kotłem na pellet, piecem gazowym dwufunkcyjnym czy pompą ciepła rekuperacja pozwoli wygenerować spore oszczędności. Ponowne wykorzystanie energii przez system wentylacji mechanicznej pozwala obniżyć zapotrzebowanie budynku na ciepło nawet o 45 procent! Co istotne, przy rekuperacji nie jest też potrzebny komin ani specjalne nawiewniki w oknach.

Rekuperatory od sprawdzonych producentów – inwestycja, która się zwróci!

Chcąc zainstalować rekuperator w swoim domu nie warto zdawać się na przypadek. Doświadczone firmy zapewniają nie tylko wsparcie techniczne, ale także – niektóre z nich – oferują bezpłatną wycenę i planowanie systemu dystrybucji powietrza dla klientów. Profesjonaliści oferują też sprzęt najwyższej jakości, bezpieczny i spełniający wszelkie wymagane normy.

Wysokiej jakości produkty są ciche w użytkowaniu i estetycznie wykonane. Niektóre jednostki posiadają system flow balancing, bogatą ofertę filtrów dla alergików, a także duży wybór jednostek wentylacyjnych. Co istotne, można je także łączyć z kominkiem jeśli ma on wystarczająco szczelny wkład kominkowy. Rekuperatory najwyższej jakości z długoletnią gwarancją nawet do 5 lat, znajdziesz na https://www.defro.pl/k,65,rekuperatory.html .

Dodaj komentarz