Kominki Kratki – doskonały sposób na ogrzanie i dekorację domowego zacisza

Kominki doceniane są na całym świecie od wielu lat, niegdyś były jednym urządzeniem, które pozwala ogrzać cały dom.  Obecnie kominki zazwyczaj służą, jako dodatkowe sprzęty ogrzewające pomieszczenia mieszkalne oraz ponadczasowe dekoracje. Współcześnie kominki dostępne są pod postacią przeróżnych modeli – kominki gazowe, elektryczne, klasyczne. Duża popularnością cieszą się również urządzenia grzewcze takie jak piece wolnostojące i biokominki.

Renomowanym producentem kominków jest firma Kratki, która posiada rozbudowaną ofertę urządzeń kominkowych (wkłady, piece, biokominki, kotły, kratki, obudowy i akcesoria).

Oferta kominki Kratki

Firma Kratki zajmuje się produkcją i sprzedażą urządzeń kominowych o wysokiej jakości. Doceniana jest za tworzenie bezpiecznych, trwałych i wydajnych sprzętów oraz części do kominków. Działa zgodnie z ideą ,, Dobre, bo polskie”, używa najlepszych surowców, dzięki temu dla każdego klienta dostarcza efektywny i kompleksowy produkt.

Wkłady kominkowe Kratki

Osoby ceniące tradycję, lubiące zapach drewna oraz widok żarzących się drewien najczęściej kupują wkłady kominkowe Kratki spalające naturalne drewno (wkłady powietrzne lub z płaszczem wodnym). Przystosowane są one do spalania drewna i gwarantują wysokie walory estetyczne. Wiele klientów decyduje się na kominki Kratki z wkładem kominkowym z płaszczem wodnym, które pozwalają doskonale ogrzać całą powierzchnię domu. Rozprowadzają one wytworzone ciepło na wszystkie grzejniki znajdujące się w poszczególnych wnętrzach. W przeciwieństwie do zwykłych wkładów powietrznych są dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Wybór wkładu zależy głównie od potrzeb klienta, jeśli chce on używać kominka, jako jedynego źródła grzewczego powinien zdecydować się na wkład z płaszczem kominkowym. Natomiast, jeśli zależy mu jedynie na efekcie wizualnym oraz ogrzaniu pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, korzystniejszym wyborem jest wkład powietrzny.

Kominki Kratki prowadzą również sprzedaż nowoczesnych wkładów gazowych, które znacząco różnią się od wkładów powietrznych i wkładów z płaszczem wodnym głównie pod względem działania. Chętnie wybierają je osoby ceniące wygodę i żyjące w szybkim tempie, ponieważ nie wymagają one podkładania opału, czyszczenia oraz sprzątania kominka. Działają wykorzystując paliwo gazowe, które nie przyczynia się do powstawania szkodliwych dla środowiska związków siarki, sadzy i popiołu.

Piece wolnostojące Kratki

Piece wolnostojące również można znaleźć w asortymencie firmy Kratki. Poszczególne modele różnią się między sobą mocą grzewczą, konstrukcją oraz wyglądem. Należą do taniego źródła ciepła, które głównie używane jest do ogrzewania miejscowego. Bardzo często wybierają je osoby, chcące uzupełnić centralne ogrzewanie dodatkowym źródłem.

Firma kominki Kratki posiada w sprzedaży piece wolnostojące wykonane z stali, żeliwa lub połączenia stali i żeliwa. Właściwości poszczególnych materiałów wpływają na szybkość oddawania ciepła do pomieszczenia, a także czas, w jakim piec jest w stanie zgromadzone ciepło oddawać. Piece wolnostojące pozwalają ogrzać około 10-12 m2/1kW. Duża zaletą pieców jest oddawanie ciepła nie tylko przez całą powierzchnię urządzenia, ale również przez przewód kominowy. Ponadto to piece kominkowe od firmy Kratki nie potrzebują żadnej zabudowy i mogą być ustawiane w dowolnym miejscu (podłączenie kominowe).

Kotły na pellet Kratki

Kominki Kratki to także nowoczesne kotły na pellet, które spełniają wygórowane europejskie dyrektywy z zakresu bezpieczeństwa, ochrony środowiska i zużycia energii (PN-EN 303-5:2012 i EKOPROJEKT). Należą do 5 klasy kotłów, produkują minimalne ilości zanieczyszczeń i są w pełni zautomatyzowane.

Biokominki Kratki

Piece wolnostojące, kotły oraz kominki Kratki to nie wszystko, co oferuje firma. W asortymencie znajdziemy duży wybór biokominków, które odznaczają się nowoczesnym stylem, bezpieczną konstrukcją oraz prostotą użytkowania. Biokominki od firmy Kratki mają różny kształt wielkość, niektóre modele mogą być zawieszane na ścianie, stawiane na posadzkach lub zabudowywane.

Biokominki są proste w montażu i wygodne w użytkowaniu. Jedyną obsługą biokominków jest dolewanie biopaliwa. Ponadto użytkownicy wybierający dobrej jakości paliwo otrzymują pewność, że nie zanieczyszczają środowiska i produkują znikome ilości dwutlenku węgla.

Kratki

Kominki Kratki muszą posiadać dobrej jakości kratki, które zapewnią właściwą cyrkulację powietrza oraz wysokie walory wizualne. W ofercie firmy znajdziemy między innymi kratki tradycyjne, typu luft i tunel, a także kratki podłogowe.

Więcej na forum: http://www.forum.domki.net/budowlane-f3/kominek-z-www-kratki-pl-opinie-t8730.html

Dodaj komentarz