Jaka lampę do ogrodu kupić?

      Brak komentarzy do Jaka lampę do ogrodu kupić?

Lampa ogrodowa stanowi wspaniałe rozwiązanie, jeśli chodzi o oświetlenie ogrodu. W dzisiejszych czasach występuje ogromny wybór różnego rodzaju lamp. Można wybrać na przykład modne w tym sezonie kinkiety. Mogą być one płaskie, które mocowane są do ścian budynku i są praktycznie niewidoczne, a jednak dają wspaniałe światło. Kinkiety często są wyposażone w czujniki zmierzchowe lub też w czujniki ruchu. Taka lampa ogrodowa, jaką jest kinkiet, zawsze jest nieruchomo przytwierdzona do ściany. Czujnik najczęściej ulokowany jest w dolnej części lampy.

Rodzaje lamp ogrodowych

             W obecnych czasach wybór lamp ogrodowych jest ogromny. W zależności od swoich indywidualnych upodobań można zdecydować się na inny rodzaj oświetlenia. Rozwiązaniem, jednym z najczęściej wybieranych, do ogrodów są tak zwane słupki. Lampy ogrodowe typu słupki mogą posiadać różną wysokość i różne wzory oraz motywy. Są to charakterystyczne lampy ogrodowe, które mają ciężką i bardzo stabilną obudowę, dzięki temu jest możliwość ustawienia takiej lampy w dowolnie wybranym miejscu w ogrodzie. Występują również takie lampy ogrodowe, które można wbić w ziemię. Warto wiedzieć, iż takie lampy zbierają źródło do świecenia z promieni słonecznych w ciągu dnia, aby po zapadnięciu zmierzchu zacząć świecić. Przy wyborze lamp ogrodowych trzeba pamiętać o tym, aby źródło światła znajdowało się na odpowiedniej wysokości. Nie można dopuścić do sytuacji, aby światło oślepiało albo raziło. Dobrze sprawdzają się na przykład klosze z mlecznego szkła, które przyciemniają efekt świecenia. Warto wybierać takie lampy ogrodowe, które dają rozproszone światło. Lampy ogrodowe typu słupki głównie oświetlają ścieżki więc bez problemu również oświetlą pobliską roślinność, czyli kwiaty oraz drzewka. Lampy ogrodowe typu słupki można umieścić również obok oczka wodnego, wyglądają one tam wspaniale oraz dają piękne podświetlenie na oczko wieczorową porą. Propozycją inną od słupków są lampy ogrodowe typu latarnie, które służą do oświetlenia większych powierzchni ogrodowych.

Lampy ogrodowe na każdą porę roku

Jeśli chodzi o lampy ogrodowe, trzeba pamiętać o tym, że będą one służyły zarówno porą letnią oraz zimową. Muszą być one wykonane z wysokiej jakości komponentów. Tylko dobra jakość wykonania zapewni im odporność na różne warunki atmosferyczne, na deszcz, duże promienie słońca czy wichury. Jeśli chodzi o technologię oświetlenia, na pewno najlepiej w tym względzie sprawdzi się oświetlenie led. Reasumując, w dzisiejszych czasach można zakupić następuje rodzaje lamp ogrodowych:

  • lampy ogrodowe, tak zwane ,,latanie” – doskonałe do dużych ogrodów,
  • lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu – zapalają się gdy ktoś koło nich przejdzie,
  • lampy ogrodowe, posiadające czujnik zmierzchu – zapalają się po zmierzchu,
  • lampy ogrodowe typu led – najczęściej wybierany rodzaj oświetlenia,
  • lampy ogrodowe solarne – pięknie świecą i jednocześnie dekorują ogród
  • reflektorki – dają niepowtarzalny klimat,
  • kinkiety – mogą być montowane na ścianach budynków.

Dodaj komentarz