Kostka brukowa jako nawierzchnia

      Brak komentarzy do Kostka brukowa jako nawierzchnia

 Kostka brukowa jest to bardzo trwały, porządny a także solidny materiał. Zdecydowanie, jest on rewelacyjnym rozwiązaniem, jeśli chodzi na przykład o zagospodarowanie wszelkich parkingów, placu czy działek. Kostka brukowa, cechuje się także bardzo interesującym oraz unikatowym kształtem. Ten wyżej wymieniony surowiec, idealnie się prezentuje na przykład na wszelkich wjazdach oraz wyjazdach, jak i również na chodnikach oraz podwórkach. Ten materiał, może występować w różnych barwach, na przykład w kolorze czerwonym, żółtym, czarnym, szarym. Są to najpopularniejsze kolory kostki brukowej. Ten surowiec może także posiadać ciekawy i bardzo oryginalny kształt. Kostka brukowa cieszy się w dzisiejszych czasach coraz większym zainteresowaniem i posiada ona coraz więcej zwolenników.

Kostki brukowe przemysłowe

               Z całą pewnością na uwagę zasługuje fakt, że kostka brukowa, tak naprawdę w zależności od danej jej wysokości, może być przeznaczona do budowy różnych nawierzchni. Stosowana jest szeroko w budownictwie drogowym tak zwanym (ulicznym) oraz w przypadku budownictwa ruchu pieszego (chodniki). Najczęściej wybierane rodzaje kostki brukowej w przemyśle są następujące:

  • behaton z fazką, jest to niezastąpiona kostka na dużych powierzchniach przemysłowych, takich jak na przykład: parkingi sklepowe a także i stacje benzynowe. Behaton z fazką charakteryzuje się dużą trwałością materiału.
  • Behaton bez fazki, jest to kolejny bardzo popularny typ kostki brukowej. Również posiada on szerokie zastosowanie w przypadku bardzo dużych powierzchni. Bardzo dobrze sprawdza się on jako podjazd do marketów. Tego typu kostka jest odporna na uszkodzenia.
  • Młotek, jest to kostka brukowa, która stosowana jest przy bardzo dużych powierzchniach, czyli na parkingach dona przykład dużych ośrodków, czy też hoteli. Ten typ kostki ma ciekawy, nieco nieregularny kształt.
  • Cegiełka z fazką jest to typ kostki brukowej, która jest bardzo łatwa do ułożenia. Sprawdza się bardzo dobrze jako podjazd.

Kostka brukowa na podwórkach oraz działkach

          Kostka brukowa jest stosowana bardzo często na podwórkach i działkach. Może ona tworzyć elegancki chodnik do altanki lub do ogrodu. Można z niej ułożyć ciekawe kształty. Kostka brukowa wspaniale wygląda również jako ozdoba tarasu. Może stanowić ona również rozwiązanie jako podjazd dla samochodów na podwórku. Za pomocą kostki brukowej można ułożyć interesujące i unikatowe kształty, które ozdobią na przykład podwórko. Generalnie, prawidłowo zaprojektowana kostka brukowa i odpowiednio ułożona, zapewni porządną i trwałą nawierzchnię.

Dodaj komentarz