Alternatywa dla tradycyjnego kominka

      Brak komentarzy do Alternatywa dla tradycyjnego kominka

W wielu przypadkach, podczas urządzania wnętrza mieszkania czy domu, bierze się pod uwagę zbudowanie lub zamontowanie romantycznego paleniska, które dodatkowo będzie emitowało ciepło. Godząc się jednak na tradycyjny kominek, trzeba się liczyć z pewnymi skutkami tego przedsięwzięcia. Chodzi tutaj przede wszystkim o dym i popiół jako uboczny efekt spalania drewna. Czy jest jakiś sposób, żeby tego uniknąć?

Nowoczesna odmiana tradycyjnego kominka

Czym właściwie są biokominki? Najprościej mówiąc jest to taka instalacja, która imituje tradycyjne palenisko, jednak jego paliwem jest specjalne biopaliwo, które w składzie posiada alkohol etylowy. W tym przypadku taka substancja przy spalaniu nie emituje dymu i nie pozostawia popiołu. Dzięki takim cechom uważana jest za ekologiczną. Biokominek podnosi temperaturę otoczenia, ale przede wszystkim stanowi ciekawy element wystroju wnętrza. Biokominki instaluje się najczęściej w salonie i sypialni, jednak można je również spotkać w kuchniach. Nowoczesne urządzenia miewają ciekawe formy i kształty, dlatego też łatwo dobrać tego typu kominek do najbardziej stylowego wnętrza. Z pomocą biokominka można również poprawić wilgotność wnętrza, jak też z jego pomocą stosować aromaterapię.

Zalety takiego rozwiązania

Niewątpliwą zaletą biokominka jest fakt, że nie potrzeba do niego żadnego ciągu kominowego. Dlatego też może być dostępny dla każdego, bez względu na rodzaj wnętrza. Biokominek można ustawić w każdym miejscu, nawet na stole a jego przeniesienie nie stanowi większego problemu. Oczywiście to zależy czy urządzenie jest ścienne, wolnostojące, czy też do zabudowy. Biokominki sprawdzą się nie tylko we wnętrzach, ale również w patio i na tarasie. Jednak główną ich zaletą jest fakt, że nie emitują szkodliwych substancji podczas spalania i przez to są w pełni ekologiczne.

Czy istnieją jakieś wady?

Wad biokominków jest zdecydowanie mniej niż zalet. Jedną z nich jest fakt, że biokominki nie podgrzewają wnętrza w wystarczającym stopniu i muszą współistnieć z inną, bardziej skuteczną instalacją grzewczą. Najbardziej istotne jest to zimą. Dodatkowo należy pamiętać o częstym wietrzeniu wnętrza, bo alkohol etylowy podczas spalania emituje parę wodną i dwutlenek węgla. Jednak główną wadą jest cena samego paliwa. Cena za litr wynosi od 10 do 15 złotych a litra wystarcza na około półtora godziny działania urządzenia. Łatwo więc policzyć, że godzina nastrojowej atmosfery to koszt rządu 6 do 8 złotych. Nie mniej jednak wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie w swoim domu.

Zainteresowało Cię to nowoczesne rozwiązanie? Zobacz biokominki w sklepie BBHome i sprawdź, czym możemy Cię zaskoczyć!

Dodaj komentarz