Na co zwrócić uwagę urządzając kuchnię?

      Brak komentarzy do Na co zwrócić uwagę urządzając kuchnię?

Kuchnia od zawsze była najważniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu, często nazywana jest „sercem domu”. Jest ona miejscem do gotowania i dzielenia się posiłkami, ale i nie tylko. W dzisiejszych czasach kuchnia jest idealną przestrzenią dla wielu rodzinnych zajęć, jest także miejscem do którego chętnie zaglądają goście. Powinniśmy więc zadbać o to by nasza kuchnia była nie tylko funkcjonalna, ale i ładna. Jak stworzyć przestrzeń w której każdy będzie się czuł wygodnie i komfortowo?

Ściany kuchenne

Zadbajmy o to by wnętrze było jasne i przytulne, a przy tym niebanalne. Kuchnia to miejsce bardzo narażone na wszelkie zabrudzenia. Ściany powinniśmy pomalować farbami odpornymi na wilgoć i łatwo zmywalnymi.

Fragment ściany nad samym blatem może stanowić ciekawy wystrój kuchni. Jeśli odpowiednio zaaranżujemy to miejsce, może stać się główną ozdobą pomieszczenia. Ostatnimi czasy odchodzi się już od tradycyjnych płytek, które do tej pory zdobiły nasze kuchnie. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest szkło. Tafla może być jednobarwna, z nadrukiem czy też matowa. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są szkła z nadrukami, które mogą stanowić wyjątkową aranżację. Bardzo popularnym materiałem jeśli chodzi o tą część kuchni jest też drewno czy kamień. Te naturalne elementy, po odpowiednim zaimpregnowaniu są bardzo odporne na wilgoć. Wnętrza z naturalnych materiałów są bardzo eleganckie, a zarazem nowoczesne. Jeśli marzymy więc o kuchni w tym stylu zainwestujmy w drewniane deski, marmurowe płyty, czy nawet beton architektoniczny.

Podłoga, to nie tylko płytki

Do tej pory w kuchnie miały na podłogach głównie płytki. Funkcjonalne, wytrzymałe i odporne na wodę. Zaletą płytek jest niewątpliwie ich wzornictwo. Znajdziemy kafelki imitujące drewno, beton, a także kolorowe, w ciekawe wzory.

Obecnie jednak coraz popularniejszym rozwiązaniem na podłogę w kuchni są panele. Należy tylko pamiętać o tym by były odporne na wilgoć, odpowiednio zaimpregnowane. Panele mogą być tradycyjne lub winylowe. Są one bardzo praktyczne i za niewielkie pieniądze możemy osiągnąć naprawdę wspaniały efekt.

Meble kuchenne – na co zwrócić uwagę

Wystrój kuchni tworzą także meble. Producenci prześcigają się w modelach i kolorach szafek, a także w ich funkcjonalności. Mebli nie wymienia się często, dlatego najlepiej wybrać fronty, które będą bardzo uniwersalne i ponadczasowe, a moda na nie nie przeminie po roku czy dwóch. Przy wyborze mebli zwróćmy uwagę na solidność zawiasów oraz rodzaj materiału z którego wykonane są szafki. Blaty powinny być odporne na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne.

 

Dodaj komentarz