Kominki narożne

      Brak komentarzy do Kominki narożne

Kominek we wnętrzu to znakomity sposób na ogrzanie przestronnego salonu, a także innych części domu. Ponadto jest piękną ozdobą salonu, a poza tym wyznacza serce domu tworząc wyjątkowy klimat. To w pobliżu kominka zbierają się wszyscy domownicy, dlatego warto wybrać efektowny kominek, który będzie pięknie podkreślał wygląd salonu. Jeśli układ architektoniczny wnętrza na to pozwala, warto wybrać narożny kominek z szybą w kształcie litery C lub U.

Kominki konwekcyjne

Kominki konwekcyjne, znane jako powietrze ogrzewają powietrze, które można dalej transportować do innych części domu, aby ogrzać większą powierzchnię domu. Taki rodzaj ogrzewania określa się jako DGP, co oznacza dystrybucję gorącego powietrza. Aby kominek mógł ogrzać wiele pomieszczeń, nawet tych znacznie oddalonych od źródła ciepła, trzeba zastosować wentylator kominkowy, czyli turbinę, która wymusi przepływ gorącego powietrza w specjalnym systemie izolowanych rur. Taki sposób dystrybucji ciepła jest nie tylko funkcjonalny, ale również ekonomiczny.

Wspaniałe rozwiązanie architektoniczne

Kominki narożne zapewniają efektowny widok płomieni z dwóch stron. Takie rozwiązanie daje projektantom większe pole do popisu w trakcie tworzenia planu poszczególnych elementów domu oraz aranżacji przestrzennej. Współczesne kominki wyposażono w użyteczne funkcje, dzięki którym są ekologiczne i oszczędne.

Narożny powietrzny wkład kominkowy DEFRO Home PRIMA SM BP

Nowoczesny powietrzny wkład kominkowy DEFRO Home PRIMA SM BP zaprojektowano z myślą o domach z mechaniczną wentylacją i rekuperacją. Palenisko wyłożone jest niezwykle wytrzymałymi na temperaturę kształtkami z żarobetonu. Natomiast wkład posiada tzw. system czystej szyby, a także regulację dopływu powietrza wtórnego i pierwotnego za pomocą jednego suwaka, jak również system dopalania spalin. Ważnym zamysłem projektantów było zachowanie równowagi pomiędzy ekologicznym a ekonomiczny spalaniem drewna. Całość stanowi efektowny design, który pozwala na obserwowanie ognia z dwóch stron pomieszczenia, a także zwiększa zasięg rozprowadzania ciepła.

Narożny wkład kominkowy KAWMET CORNER W16

Wkład kominkowy KAWMET CORNER to produkt klasy Premium. Wkład składa się w 100% z żeliwa, a grubość ścianek wynosi 10-15 mm, co zapewnia większe bezpieczeństwo i jednocześnie wydłuża funkcjonowanie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że elementy są skręcane, nie zaś spawane, co zapobiega naprężeniom powstającym wewnątrz konstrukcji. Ponadto urządzenie posiada podwójną tylną ściankę, którą można zdemontować. Dzięki niej wkład może przyjąć największe obciążenie cieplne na element, który podlega wymianie bez naruszania konstrukcji wkładu i obudowy. Poza tym wkład ten zaopatrzony jest w szybę czernioną łączoną, docinaną pod kątem 45 stopni oraz chromowe wykończenia. Wyposażono go także w efektywny system czystej szyby Smart Clean oraz system dopalania spalin, który w znacznym stopniu zapobiega wydzielaniu gazów cieplarnianych. Dopływ powietrza można regulować poprzez popielnik. Kolejną zaletą urządzenia są gęsto rozmieszczone radiatory, dzięki którym zwiększa się obszar oddawania ciepła do otoczenia.

Dodaj komentarz